Obecnie korzystanie z nich możemy zaoferować nie tylko prowadząc własne centrum odnowy biologicznej czy też 5-gwiazdkowy hotel ze strefą wellness. Mała sauna ogrodowa – tzw. beczka, iglo lub o owalnym kształcie będzie także dodatkową atrakcją w przypadku noclegów w jurtach mongolskich. Ich nietypowe kształty oraz praktycznie w całości drewniana konstrukcja doskonale współgrają zarówno z samym wyglądem, jak i z charakterem jurt jako ekskluzywnych miejsc noclegowych usytuowanych na łonie natury.
 
Uzupełnienie ośrodka nawet już nawet o jedną małą beczkę czy owalną saunę ogrodową powinno znacząco zwiększyć zainteresowanie naszą ofertą noclegową. Chętniej będą odwiedzać nas bowiem nie tylko doświadczeni miłośnicy saunowania, lecz także osoby, które chciałyby spróbować tego po raz pierwszy i wolałyby uniknąć tłumów.
 

Co może dawać korzystanie z sauny ogrodowej?

Nie bez powodu jest to coś, co praktykuje się w wielu miejscach na świecie już od ponad 2000 lat. W Finlandii, gdzie od wieków saunowanie jest stałym elementem kultury mieszkańców tego kraju, sauny ogrodowe to w zasadzie standard w przypadku domów jednorodzinnych lub tych letniskowych. Usytuowane w małym budynku oddalonym od domostwa pozwalają po gorącej “kąpieli” szybko schłodzić ciało. Po saunowaniu zalecane jest wręcz wzięcie przynajmniej chłodnego prysznica. Zimą można natomiast wykąpać się w potoku lub przeręblu lub po prostu położyć się na śniegu. Takie skrajne temperatury mogą pobudzać do pracy nasz układ odpornościowy. Poza tym już samo saunowanie może pomóc rozluźnić nasze ciało i zredukować stres. Dodatkowo z takich suchych, gorących “kąpieli” korzystać mogą osoby zmagające się m.in. z bólem stawów i mięśni. Pamiętajmy jednak, że z tego typu aktywności nie powinny korzystać osoby z problemami z układem krążenia czy chorujące na reumatoidalne zapalenie stawów. Do naszej małej ogrodowej sauny nie powinny wchodzić także kobiety w ciąży.

Kształt i możliwe wyposażenie sauny ogrodowej

Tak, jak wspominaliśmy wcześniej, obecnie małe sauny ogrodowe mogą mieć różne ciekawe kształty. Mogą być one owalne lub też przybrać kształt beczki bądź iglo. Małe, owalne sauny ogrodowe to opcja dla 6 - 8 osób. Długość beczki lub iglo można natomiast dopasować do indywidualnych potrzeb – z reguły mają od 2,5 m do nawet 6 m długości. Poza tym istnieje możliwość dobudowania przedsionka, w którym użytkownicy będą mogli zostawić swoje rzeczy osobiste.
 
Bez względu jednak na to, czy zdecydujesz się na owalną saunę ogrodową czy też mały domek w kształcie beczki lub iglo, będą one wykonane w całości z drewna odpornego na wysokie temperatury i wilgoć, a w środku zamontowane zostaną wygodne ławki wraz z kratą podłogową oraz opalany drewnem piec Harvia na kamienie.
 
Dodatkowo każda beczka, iglo lub owalny domek mogą zostać wyposażone w oświetlenie zwykłe lub LED, małe radio z systemem nagłośnienia oraz inne akcesoria, których sobie zażyczysz.

Postaw przy swoich jurtach mongolskich saunę ogrodową i ciesz się rezerwacjami przez cały rok!

Suchych, gorących “kąpieli” można zażywać o dowolnej porze roku. Dlatego też owalna sauna ogrodowa, czy też taka w kształcie beczki lub iglo, w połączeniu z całorocznymi jurtami mongolskimi stanowić będzie niebywałą atrakcję dla osób chcących spróbować glampingu nie tylko latem, lecz także zimą. Jeśli dodatkowo nasz ośrodek zlokalizowany jest nad jeziorem lub w górach, nasi goście będą mogli wznieść saunowanie na jeszcze wyższy poziom, kąpiąc się później w chłodnej wodzie czy też (w sezonie zimowym) nurkując w śniegowych zaspach. Poza tym saunowanie to ciekawy sposób zarówno na spędzenie romantycznego wieczoru we dwoje, jak również na przyjemne popołudnie w gronie przyjaciół. Kto z nas nie chciałby przecież porządnie wypocić się w bardziej intymnej atmosferze z widokiem na góry, las lub jezioro zamiast w obleganej przez wszystkich przyhotelowej lub przybasenowej strefie wellness.
 
Stawiając beczkę, iglo lub owalny domek do saunowania obok każdej jurty noclegowej, nie będziesz pewnie narzekać na brak rezerwacji bez względu na porę roku!

Sauna zewnętrzna do ogrodu