Marzysz o wypoczynku na łonie natury, ale myśl o spaniu na twardej ziemi w bliskim towarzystwie komarów napawa Cię przerażeniem? Być może glamping to rozwiązanie dla Ciebie! Termin ten powstał przez połączenie angielskich słów „glamourous” oraz „camping” i dosłownie oznacza wytworny kemping. Z tradycyjnym biwakowaniem łączy go przebywanie w otoczeniu piękna przyrody, np. w górach lub nad jeziorem, a także część wykonywanych podczas niego aktywności, czyli m.in. spacery szlakami turystycznymi. Różnicą jest to, że podczas glampingu uczestnicy przebywają w wygodnych pokojach, zamiast w namiocie, często z dostępem do własnej kuchni i łazienki. Organizatorzy takiego wypoczynku często oferują także dodatkowe atrakcje, takie jak baseny, SPA i grille. Popularną od pewnego czasu formą glampingu jest nocleg w jurtach mongolskich.

Dlaczego warto wybrać glamping?

Relaks na łonie przyrody nie musi łączyć się z niedogodnościami. Obecnie ośrodki glampingowe zyskują coraz większą popularność. Można zdecydować się np. na niezapomniany pobyt w namiocie mongolskim, w którym znajdzie się miejsce na wszystkie niezbędne udogodnienia. Wygodne łóżko będzie na Ciebie czekać po długim dniu aktywności na świeżym powietrzu. Ośrodki glampingowe często powstają w okolicach, które pełne są interesujących atrakcji, takich jak m.in. spływy kajakowe i trasy rowerowe. W pobliżu zazwyczaj znajdują się restauracje i bary, w których można spróbować lokalnych specjałów. Na terenie kompleksów wypoczynkowych oferujących możliwość glampingu oferowane są atrakcje takie jak sauna i SPA oraz organizowane są zajęcia np. jogi lub aerobiku. Tego typu wypoczynek to relaks zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Otoczenie pięknej przyrody połączone z możliwością komfortowego zregenerowania sił zachęca do aktywności fizycznej.

Jurty mongolskie, czyli hit glampingu

Ośrodki zajmujące się luksusowym odpoczynkiem na łonie natury oferują swoim gościom różne typy zakwaterowania. Jednym z najpopularniejszych są obecnie namioty mongolskie. Ich wyjątkowy okrągły kształt sprawia, że są odporne na ekstremalne warunki pogodowe, takie jak silne deszcze i wiatry oraz śnieżyce. Zapewnią bezpieczne i przytulne schronienie podczas glampingu, nawet jeśli pogoda nie dopisze. Z jurt mongolskich można korzystać podczas każdej pory roku. W chłodniejsze dni ciepła dostarczy nowoczesny piec z termostatem. Namiot mongolski to przestronna konstrukcja, w której znajdzie się miejsce na najważniejsze udogodnienia, w tym moduł łazienkowo-kuchenny i duże wygodne łóżko. Oferowane przez nas przeszklenie ścian jurty zapewni zapierające dech w piersiach widoki na otaczającą naturę. Zdecyduj się na glamping w namiocie mongolskim, jeśli marzysz o komfortowych wakacjach w towarzystwie piękna przyrody!