Coraz więcej osób szuka miejsc, w których mogą się wyciszyć czy po prostu poobcować z naturą, z dala od codziennego miejskiego zgiełku. Jednocześnie nie wszyscy są na tyle zdeterminowani, by zrezygnować z wygodnego łóżka i prywatnej łazienki na rzecz pola kampingowego. Niektórzy chcieliby spróbować czegoś nowego i zamiast kolejny raz wybierać się do klasycznego domku letniskowego, który najczęściej pozwala na nocleg tylko latem. Bardzo atrakcyjną alternatywą, zarówno dla namiotu, jak i zwykłych domków letniskowych, są całoroczne ekskluzywne jurty mongolskie .

Dlaczego właśnie jurta mongolska?

Bliskość natury, możliwość nocowania bez względu na porę roku. Prywatna łazienka i ekskluzywne wyposażenie. To wszystko łączy w sobie glamping w jurtach. . Poza tym, tego typu konstrukcje, wzorowane na jurtach Mongolskich,  stanowią dla nas swego rodzaju ciekawostkę i są miłą odmianą, jeśli chcemy spędzić czas nad jeziorem czy w innym miejscu z dala od cywilizacji.

Jurta mongolska z zewnątrz

Glamping nawet w zimie

O to, by nocleg w jurtach był możliwy był przez cały rok, dba przede wszystkim drugi stopień ocieplenia izolacja z wełny mineralnej, lub konopnej. Płótno zewnętrzne wykonane jest w 80% z bawełny, a jego gramatura wynosi aż 570 gr/m2, jest  pokryte specjalnym impregnatem zapewniającym mu wodoodporność, a także właściwości przeciwgnilne oraz ochronę przeciwogniową. Co równie ważne, cała konstrukcja umożliwia bezpieczny montaż pieca na pelet, lub  innego pieca wolnostojącego, który ogrzeje wnętrze i umożliwi komfortowy glamping zimą czy inne chłodne dni. Nawet wtedy, gdy obiekt stoi zaraz nad brzegiem jeziora lub wysoko w górach.

Maksymalny komfort i ekskluzywna aranżacja

Wnętrze jurty mongolskiej zaaranżować można w dowolny sposób tak, by glamping był możliwie przyjemny i wygodny. Dobrze zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych konstrukcja pozwala bez obaw wybudować aneks kuchenny, komfortową łazienkę, wstawić do środka ekskluzywne meble, nowoczesny sprzęt czy nawet zainstalować jacuzzi. Istnieje możliwość zamówienia gotowego modułu łazienkowo-kuchennego, o wysokim standardzie.

Umeblowany namiot mongolski

Nocleg z widokiem na jezioro i rozgwieżdżone niebo

Glamping w ekskluzywnej jurcie to komfortowy sposób na obcowanie z naturą. Ustawienie konstrukcji w lesie, nad jeziorem bądź w górach przybliży nocujących w niej gości do Matki Ziemi. Miłośnicy glampingu wskazują także na to, że sam okrągły kształt jurty wzbudza w nich poczucie harmonii i wewnętrznego spokoju. Pamiętajmy też, że głównym źródłem naturalnego światła w tego typu obiektach noclegowych jest świetlik w kształcie kopuły. Nocą, właśnie w takich miejscach jak góry, okolice jeziora czy inne lokalizacje z dala od wielkich miast, możliwe jest obserwowanie przez niego gwiazd, leżąc wygodnie w ekskluzywnym łóżku. Nic nie stoi ponadto na
 
przeszkodzie, by w ażurowej konstrukcji ścian zamontować szklane witryny, a co za tym idzie, jeszcze bardziej otworzyć nocujące tu osoby na otaczającą je przyrodę i zapewnić im widok na spokojną taflę jeziora, szczyty gór czy majestatyczny las.

Środek namiotu całorocznego

Glamping w ekskluzywnych jurtach – niezapomniane przeżycia bez ograniczeń

Dysponując działką w odpowiedniej lokalizacji – czy to nad jeziorem czy na polanie blisko lasu, a także dbając o odpowiednie wyposażenie wnętrza, możemy zaproponować naszym gościom naprawdę ciekawy sposób na odpoczynek i regenerację. Glamping w ekskluzywnych jurtach mongolskich to dla wielu osób wciąż nowość, która jest znakomitą alternatywą dla namiotów oraz dobrze znanych wszystkim domków letniskowych.
 
Jeśli szukasz więc pomysłu na atrakcyjną bazę noclegową, ekskluzywne jurty mogą być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie i Twoich gości. Glamping podbija serca coraz większej liczby osób.